Про компанію
ТОВ НВЛ 'Гранум' представляє новий вектор розвитку компанії. Великий вибір виробів медичного призначення є одним з основних аспектів розвитку медико-фармацевтичного ринку країни. Реалізація ВМП через аптечні мережі, магазини медтехніки та фірми національного і регіонального значення наповнює ринок вдосконаленої продукцією. Спираючись на досвід поставок медичних товарів, ТОВ НВЛ 'Гранум' забезпечує своєчасні поставки та задовольняє потреби клієнтів по всій території України.

Контакти

ТОВ «НВЛ Гранум» (відділ реалізації ВМП)

Україна, 61001, м. Харків, вул. Юр`ївська, 17

Тел.: +38 057 757-47-17

КиївСтар:  +38 067 690-57-78

МТС: +38 099 145-36-28

Пошта:  granumlab@gmail.com

Новини

Будьте обережні: на Україну насувається новий сплеск небезпечних захворювань

Україна знаходиться на порозі другої хвилі грипу, передає Ukr.Media.

Як стверджує лікар-інфекціоніст клінічної лікарні "Феофанія", Анна Біла, в Україні прогнозують другу хвилю грипу.

У цьому сезоні на території нашої країни курсують три основні штами вірусу грипу: A/Michigan/45/2015, A/Hong Kong /4801/2014, B/Brisbane/60/2008.

Перший штам, який очікують вже найближчим часом, це – "Мічиган". Він вражає в основному доросле населення у віці від 25 до 45 років.

"Мічиган" підступний своїм важким перебігом хвороби, а також ускладнення – пневмонії, енцефаліт. Найнебезпечніше в цьому вірусі те, що раніше у нас цей штам не циркулював. А/Hong Kong і B/Brisbane вражали жителів України і в минулому році.

Лікар-інфекціоніст Олена Буйко стверджує, що всі три штами будуть циркулювати по черзі, що призведе не до однієї хвилі захворювань, а до кількох.

"Спочатку очікують появу штаму "Мічиган", потім – двох інших. Тому, ймовірно, слід чекати кілька хвиль захворюваності", – зазначила лікар.

Анна Біла пояснює, що повторний ріст захворюваності на грип та ГРВІ пов'язаний не тільки з нинішніми нестійкими погодними умовами і скачками температури повітря, а із закінченням зимових канікул і поновленням навчального процесу.

"До цих пір немає єдиної думки, який основний механізм впливу клімату на розповсюдження вірусу грипу. Відомо тільки, що саме поєднання температурного фактора і вологості дійсно впливає на розвиток епідемій. Холод сприяє поширенню вірусу грипу. Встановлено, що вірус грипу активно поширюється при – 5 С. З іншого боку, в холодну пору року люди проводять більше часу в приміщенні, перебуваючи в тісному контакті з іншими, холод призводить до звуження кровоносних судин, в тому числі в носі, таким чином слизова стає більш вразливою", –розповіла Біла.

З медикаментозних методів профілактики грипу, медики радять вакцинацію, яку можна робити як до початку епідсезону, так і на протязі всього року. У групі ризику знаходяться діти, літні люди, вагітні жінки та люди з хронічними захворюваннями. Цим категоріям вакцинація особливо показана.

Крім того, в період епідемії потрібно максимально уникати місця великого скупчення людей, щоб не ризикувати контактами з хворими, надягати стерильну маску, якщо ви самі заразилися, часто мити руки з милом, регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання.

Якщо ж хвороба все одно здолала – не займайтеся самолікуванням, пийте жарознижуючі препарати, багато рідини і викликайте лікаря.

Позбавляємося від хронічної втоми за допомогою народних засобів

На сьогоднішній момент практично половина людей хронічно втомлюється, оскільки для нормального життя потрібні гроші, а багатьом людям доводиться багато працювати, щоб отримувати заробітну плату і жити нормально.

Якщо людина спить погано, але багато працює, хронічна втома йому забезпечена. Від неї не так просто позбутися. Тому крім заробітної плати слід звертати увагу і на власне здоров'я, інакше це зашкодить організму і нервової системи.

Має бути нормальний відпочинок і повноцінний сон, можливо для цього доведеться змінити роботу, щоб залишалося достатньо часу на відпочинок і на сон. Коли людина відпочиває, він може відновити сили і надалі продуктивно працювати. Навіть якщо зарплата хороша це не означає, що слід перенапружуватися.

Гроші - це звичайно добре, але здоров'я на них не купиш, а лише ліки і медикаменти. До того ж людина може витратитися на лікування більше, ніж його заробіток.

Коли у людини зайву вагу, то вони теж можуть зіткнутися з синдромом хронічної втоми, оскільки повні люди бувають ледачі і пасивні. Тому тут потрібно прибрати зайву вагу, щоб не було синдрому хронічної втоми. Це поліпшить його життя. До того ж людина забуде раз і назавжди про хронічної втоми.

Завдяки спортивним тренуванням людина назавжди забуде про хронічної втоми. Однак це не означає, що потрібно приступати відразу ж до великих навантажень. Починати краще з малого, а потім поступово перейти до більш складним навантаженням.

Деякі домашні напої теж впливають на активність людини. Наприклад, можна приготувати домашній напій. Для його приготування знадобляться такі інгредієнти: мед, чиста вода і яблучний оцет. Все це слід перемішати. Можна додати дещицю йоду. Щоденне прийняття такого напою один стакан.

Крім того, вітамін С впливає на підвищення активності. Тому слід вживати ягоди і фрукти з вмістом аскорбінової кислоти.

Лікарні-підприємства і договори з лікарями: що чекає пацієнтів і медиків у 2018 році

Під кінець 2017 року президент України Петро Порошенко підписав закони про новий механізм фінансування лікарень і про підтримку медицини в селі. Вже з Нового року медичні заклади України перетворюються на некомерційні підприємства, а лікарі будуть лікувати пацієнтів за договорами. Сайт "Сегодня" розібрався, що зміниться для українців в охороні здоров'я в цьому році.
Лікарні стануть некомерційними підприємствами

Зараз більшість українських лікарень - бюджетні. Вони працюють як бюджетні заклади по бюджетному законодавству. Перетворення лікарень в комунальні підприємства розширить права медустанов. Це дасть лікарням більше свободи розпоряджатися своїм майном і фінансами. Вони зможуть мати свої власні рахунки в будь-якому банку.

Але це не означає, що лікарні стануть приватними. Українським законодавством заборонено приватизувати медустанови.

Цей процес називається автономізацією. Фінансування медустанови первинної ланки отримуватимуть від Національної служби здоров'я за кожну надану послугу пацієнтам. Під час перехідного періоду лікарні будуть також отримувати державну субвенцію.

А пізніше, з 2020 року медустанови будуть отримувати гроші тільки від Національної служби здоров'я. Для цього Міністерство охорони здоров'я встановить на кожну послугу в лікарні тариф. Він буде однаковим по всій країні. Чим більше в лікарню звертається пацієнтів, тим більше їй платить Національна служба здоров'я.

У той же час, Міністерство охорони здоров'я поки так і не визначив, як буде призначатися керівник лікарні.
Візит до лікаря - за договором

З 1 квітня 2018 роки українці повинні підписати з лікарем первинки декларацію - це договір на надання медпослуг. За цим документом держава буде платити лікарю зарплату. За одного пацієнта медик отримає 370 гривень на рік, з 2019 - 450 гривень. Тариф за прийом пенсіонерів і дітей буде вище - 740 гривень. При цьому лікар може підписати договори з 2000 пацієнтами. Однак ці гроші буде отримувати не доктор, а лікарня. Розподіляти гроші буде головлікар. Сама угода буде в письмовій та електронній формі.

В умовах договору будуть прописані обсяг безкоштовних медпослуг і ліків, права і обов'язки пацієнта і лікаря. При цьому пацієнт може вибрати будь-якого лікаря в будь-якій лікарні, незалежно від прописки. Угода можна підписати і з приватним терапевтом.

У МОЗ зазначають, що в первинній медицині для пацієнтів безкоштовними залишаться загальний аналіз крові, аналіз крові на глюкозу, на загальний холестерин, аналіз сечі, загальний аналіз сечі, а також швидкі тести на ВІЛ, вірусний гепатит, сифіліс.

Цього року усі послуги в лікарнях будуть безкоштовними. Згідно з прийнятими законами, частина послуг буде платною, але це станеться з 2019 року, коли Верховна Рада буде приймати бюджет на наступний рік і розподіляти гроші на медицину. Однак за законом безкоштовними залишаться:

    
екстрена медична допомога;
    
первинна допомога - лікування у терапевта, сімейного лікаря та педіатра;
    
спеціалізована та високоспеціалізована медична допомога;
    
паліативна медична допомога;
    
медреабілітації;
    
медичну допомогу дітям до 16 років;
    
меддопомогу в зв'язку з вагітністю та пологами.

Щоб розрахувати гарантований пакет медпослуг, міністерству потрібні три показника: сума в бюджеті на охорону здоров'я, тарифи на кожну послугу і то, в яких медпослуги є потреба. Поки у МОЗ є тільки перша цифра. За іншим треба вивчати дані з лікарень. Складність в тому, що зараз собівартість медпослуг в різних медустановах відрізняється. Після реформи по всій країні буде діяти єдина тарифна сітка на послуги лікарів.

Але МОЗ може неправильно розрахувати тарифи, припускає експерт групи з охорони здоров'я реанімаційне пакету реформ Зоряна Черненко. Тоді і до середини року може не вистачити грошей на держпакет медпослуг. Все тому, що в Україні немає інформації про те, які медпослуги українці отримують і в якому обсязі. У МОЗ підготувати цифри повинні до 2020 року. А щоб зібрати достовірні дані, потрібно п'ять років, вважає вона.
Медицина в селі: лікарям обіцяють безкоштовне житло, особистий транспорт і інтернет

Згідно із законом "Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування в сільській місцевості" медустанови відремонтують і забезпечать сучасним обладнанням, а також побудують дороги до лікарень. На все це планують виділити 5 млрд грн за два роки. Лікарів залучатимуть працювати в селах безкоштовним житлом, транспортом, інтернетом і доплатами. Цим медиків забезпечують місцеві органи влади. Держава оплатить ремонт, розширення медустанов, закупівлю медобладнання і комп'ютерів.

Головна ставка в реформі робиться на комп'ютеризацію та інтернет. В результаті, у всіх сільських медпунктах повинні з'явиться комп'ютери і електронна система охорони здоров'я. Картки пацієнтів будуть вестися в електронному вигляді. До того ж, інтернет важливий лікаря для контакту з колегами і самонавчання, каже завідувачка "Школи охорони здоров'я" Києво-Могилянської академії Тетяна Юрочко.

З Новим роком та Різдвом Христовим

Прийміть наші найщиріші вітання з Новим роком та Різдвом Христовим.Нехай ці свята – вісники оновлення, мрій і сподівань – принесуть Вам і Вашій родині добро, мир і достаток. Бажаю, щоб у новому році Ви зробили все те, про що так давно мріяли. Вірю, що у новому році Ви відчуєте турботу з боку колег, тепло друзів та близьких. Щастя Вам, міцного здоров’я, здійснення найзаповітніших бажань. З Новим Роком!

З повагою колектив ТОВ "НВЛ Гранум"

Чи може колаген вирішити проблеми зі шкірою?

Харчові добавки обіцяють зміцнити ваші волосся і нігті і врятувати від усіх можливих б'юті-проблем. Розбираємося, так чи ефективний колаген в таблетках і чи варто його пити.

Здається, світ збожеволів на коллагене - його додають в каші, смузі та інші корисні сніданки, а блогери і зірки стверджують, що пропивають цю добавку цілими курсами. Бьютіголікі впевнені, що цей білок змушує шкіру сяяти, зміцнює її і набагато ефективніше кремів бореться зі зморшками. Але чи так це насправді?

Колаген - головна будівельна одиниця шкіри. За словами американського дерматолога Тіни Альстер, він дійсно необхідний організму для регенерації шкіри.

«Колаген надає шкірі обличчя пружність і гладкість - головні ознаки молодості», - розповідає лікар. Однак є суттєва відмінність між колагеном, що виробляється самою шкірою, і тим, що ми приймаємо у вигляді капсул.
Штучний колаген поки недостатньо вивчений, щоб відповісти на питання, допомагає він у боротьбі з недоліками шкіри чи ні.
Справа в тому, що колаген, що міститься в харчових добавках, розчиняється під дією травних ферментів. Альстер впевнена, що прийом таких таблеток ніяк не впливає на стан шкіри. Харчові добавки коштують недешево, але чи потрібно вкладатися в недоведений ефект?
Перш ніж починати пити таблетки, згадайте, що є старі і перевірені способи отримати бракуючий білок. «Якщо ви дотримуєтеся збалансовану дієту, багату протеїнами, то ваше тіло саме виробляє достатню кількість колагену, щоб підтримувати шкіру у хорошому стані», - розповідає дерматолог.
Живильні елементи надходять в кров, а вона доносить їх до клітин епідермісу, де природним шляхом виробляється колаген.
Тому замість того, щоб купувати колаген в таблетках, краще запасіться лососем, киноа, індичкою, горіхами та іншими корисними продуктами.

Увага! Ціну зніжено! Дзеркло гінекологічне Гранум L

Призначене для проведення профілактичних оглядів та різних лікувальних процедур, взяття проб на аналіз.
Одноразові гінекологічні дзеркала призначені для огляду зовнішньої частини шийки матки в умовах акушерських, гінекологічних та венерологічних установ.

Розмір: L

 • наявність поворотного фіксатора, що забезпечує широкий діапазон можливих положень;
 • стерильне, апірогенно, в індивідуальній упаковці;
 • довжина і форма рукоятки дзеркала створюють максимальну зручність для роботи лікаря;

Ціна з ндс за од.: 4,70 грн

 • +38 057 757-47-17;
 • КиевСтар: +38 067 690-57-78;
 • МТС: +38 099 145-36-28;

«Алкогольні» провали в пам'яті: що таке амнестический синдром

У людей, які страждають на алкоголізм, часто виникають проблеми з пам'яттю. Одним з найважчих наслідків зловживання спиртними напоями є алкогольний амнестичний сіндром.У людини розвивається постійні порушення пам'яті на поточні події, що значно псує якість життя як самому п'є, так і є важким випробуванням для його близьких людей.
Як виражається амнестический синдром при алкоголізмі
Сильно питуща людина заперечує як свою прихильність до алкоголю, так і втрату пам'яті. Він не тільки не погоджується зі своєю хворобою, але і забуває про те, що постійно все забуває і не пам'ятає подій. Такій людині складно пригадати, який сьогодні день, зміст тільки що прочитаного тексту або що він їв на сніданок. Винести таку людину навколишнім дуже складно: у хворого немає самокритичності, емоції його негативні, але буває, що він різко перемикається і стає веселим і безтурботним.

В результаті справжні спогади у такої людини заміщуються вигаданими сюжетами, часто в них роль самого алкоголіка занадто перебільшена. Тому не дивуйтеся, якщо хворий на алкоголізм людина буде розповідати про те, що спілкувався з інопланетянами або рятував планету від прибульців, він дійсно в це вірить.
Перебіг амнестического синдрому при акоголізме
Амнестичний синдром починається раптово для самого хворого і для його рідних: хвороба має хронічний перебіг і швидко прогресує. Найсильніше страждає словесна пам'ять і запам'ятовування поточних подій. Крім проблем з пам'яттю людини турбують:

 •     свербіж шкіри, запаморочення, порушення сну
 •     судоми і оніміння кінцівок, відчуття мурашок на шкірі
 •     втрата ваги і зниження апетиту
 •     поступове утрачивание інтересу до подій.


Даний стан є наслідком ураження мозку протягом тривалого впливу алкоголю, яке впливає на порушення в роботі нервової системи.
Прогноз захворювання: що робити родичам
Без втручання фахівців даний стан у алкоголіка може тривати роками - до 15 років. Перебіг хвороби залежить від кількості і якості вживаного алкоголю і підтримки близьких. Лікування алкогольного амнестического синдрому може бути успішним лише в стаціонарі і тільки при повній відмові від спиртних напоїв.

Лікувати даний стан потрібно, оскільки мозок хворої людини при відсутності лікування і надалі вживанні алкоголю буде заповнювати провали в пам'яті вигаданими подіями або випадковими спогадами. Не кажучи вже про руйнівний для організму вплив спиртного. Якщо страждає алкоголізмом людина - літній, то відсутність лікування швидше призведе до наростаючого слабоумства (деменції) протягом 1-2 років. Наступний етап амнестического синдрому - алкогольна деменція. Тому важливо і потрібно подолати алкогольну залежність як можна раніше.

Важлива інформація!

Названо несподівані причини втрати зору
Вчені з Данії довели зв'язок між артритом тата і аутизмом майбутньої дитини

Датські вчені в ході експериментальних досліджень довели зв'язок батьківського артриту та аутизму дитини. Причиною було відкриття генетичної подібності цих захворювань.

На експериментальному дослідженні медичних карток жителів Данії вчені підтвердили своє припущення про генетичну схожість, яка об'єднує чоловічий артрит та дитячий аутизм. Йдеться про можливість розвитку аутизму у дитини, якщо його батько страждає від ревматоїдного артриту.

Також у процесі дослідження вчені виявили той факт, що імунна система у матковій області у жінок значно впливає на тяжкість аутизму у майбутньої дитини.

Датські вчені також зазначили, що артрит є безстатеве захворювання, оскільки це може вплинути на жінок і чоловіків.

Кращий продукт для довголіття

Китайські вчені провели дослідження і прийшли до висновку, що перець чилі є найкращим продуктом для довголіття, передає hyser.com.ua.
Їх експеримент тривав протягом семи років. Учасниками дослідження стали приблизно 500 тис. Чоловік у віці від 30 до 79 років.
Як показали спостереження китайських фахівців, у людей, що вживають гостру їжу ризик виникнення серцево-судинних, онкологічних та респіраторних захворювань був набагато нижче, ніж у тих, хто її не вживав.
Вчені пояснюють, що в перці чилі міститься речовина капсацин, яке відрізняється сильними протизапальними властивостями. Також ця речовина в невеликих кількостях поліпшує вироблення слизу, що дозволяє захистити слизові оболонки організму і позитивно впливає на травлення.
До того ж перець чилі містить ряд корисних вітамінів і мінералів: каротин, тіамін (В1), рибофлавін (В2), ніацин (В3), вітамін С, фолієва кислота (В9), магній, мідь, марганець і т.д.
Вживання перцю чилі допомагає поліпшити вироблення ендорфінів, тому гостру їжу слід включити в раціон взимку, коли у багатьох загострюється сезонна депресія. Також суп з перцем чилі допомагає краще переносити спеку і знижує ризик отруєння.

Онколог спростував теорію про небезпеку цукру

Вживання такого популярного продукту харчування як цукор пов'язують з прискореним розвитком раку, називаючи його найкращим кормом для злоякісних пухлин. Але чи всі вчені згодні з цим твердженням? На думку лікаря-онколога Дмитра Олькіна, приписувана цукру роль в розвитку раку - не більше ніж оману.

Чи правда, що цукор, який ми їмо, виявляється харчуванням для пухлинних клітин? Дмитро Олькин вважає, що немає, - прямого зв'язку між вживанням солодощів і зростанням ракових пухлин не існує. Про це лікар повідомив на сайті «Комсомольської правди».

«Коли ми з'їдаємо щось солодке, в роботу включається підшлункова залоза, яка виділяє гормон інсулін для нормалізації рівня цукру в крові і засвоєння глюкози. Тобто її рівень в крові знижується, тому уявлення про те, що з'їдений цукор відразу йде на харчування пухлинних клітин, допомагаючи їм рости і розмножуватися - велика помилка », - висловився онколог.

Дмитро Олькин зазначив, що зв'язок між кількістю з'їденого цукру і зростанням пухлини не доведена науково. Крім того, в експериментах, коли онкохворі повністю відмовлялися від солодкого, поліпшень в їхньому фінансовому стані все одно не було між ними.

У той же час, обмовився він, на тлі великої кількості солодощів і рафінованих вуглеводів в раціоні укупі з недостатньою фізичною активністю може з'явитися зайва вага, ожиріння. Надлишок жиру пов'язаний з гормональними порушеннями, і при цьому можливо вже розвиток різних видів раку, згоден експерт.

Оновлення ціни

Шановні клієнти! Зверніть увагу, у нас знизилися ціни на такі позиції:

Серветки Гранум спиртові призначені для зовнішньої обробки шкіри до і після ін'єкцій, перед проведенням різних маніпуляцій, для обробки рук, інструментів, приладів в лікувальних установах і в побуті.

Властивості:

 •     Просякнута 70% спиртовим розчином - має бактерицидну, фунгіцидну дію; НЕ дубіт, не дратує і не сушить шкіру;
 •     Виготовлена ​​з нетканій віскози, тому при використанні зберігає свою первісну структуру;
 •     Розмір серветки 3 * 3 см, в розгорнутому вигляді 3 * 6 см - оптимально для обробки ін'єкційного поля;
 •     Індивідуальна упаковка з алюмінієвої фольги запобігає випаровуванню спиртового розчину;
 •     При використанні спиртових серветок Гранум виключається необхідність точного дозування спирту і контролю його цільового призначення.

З питань придбання - ТЕЛЕФОНУЙТЕ:

Відділ реалізації ВМП

Тел .: +38 057 757-47-17

КиївСтар: +38 067 690-57-78

МТС: +38 099 145-36-28

Цинк допоможе рятувати хворих на рак

Дослідження, проведені в США, дозволили вченим зробити припущення про те, що цинк здатний бути ефективним засобом профілактики і лікування такого захворювання як рак стравоходу.

Вчені виявили, що цей мінерал має властивість пригнічувати ріст пухлинних клітин.

 
Авторами нового дослідження стали фахівці з Університету Техасу, їх роботі присвячена публікація в The FASEB Journal. У статті йдеться про те, що клініцисти спостерігали вплив цинку на проліферацію (процес розростання тканини) ракових клітин.

 
Зокрема, дослідники прийшли до висновку, що цинк надає переважна дію на активність білка Orai1, який стимулює кальцієвий сигнальний шлях, що спонукає до зростання ракових клітин. При цьому фахівці зробили висновок, що збагачення цинком повсякденному дієти теж проявляє профілактичний ефект щодо раку стравоходу.

 
До продуктів харчування, що містить високий рівень цинку, відносяться гарбузове насіння, горіхи і лляне насіння, яловичина, печінка, курячі яйця та субпродукти (куряче серце), какао, пшеничні висівки. Вчені відзначають, що вплив цинку на кальцієві сигнали ще вимагає додаткового дослідження.

 
Вивченням кальцієвих сигнальних шляхів в клітинах організму наука стала займатися відносно недавно, - після того, як були зроблені висновки про те, що кальцієві сигнали відіграють безпосередню роль у процесах захисної реакції з боку імунітету на чужорідні речовини.

У Великобританії тестують універсальну вакцину від грипу

У Великобританії тестують універсальну вакцину від грипу

У Великобританії стартував набір добровольців для проведення клінічних досліджень ефективності застосування нової універсальної вакцини проти сезонних штамів грипу.

 

У тестуванні братимуть участь 500 пацієнтів у віці 65 років і старше.

 

Одним зроблять укол звичайної сезонної вакцини і плацебо, а іншим - нової експериментальної вакцини.

 

Розробили експериментальну вакцину професор Сара Гілберт і її колеги стверджують, що вона працює за іншим принципом, ніж ті щеплення, які використовуються в медицині на сьогоднішній день.

 

Зараз профілактичні препарати від вірусу грипу повинні змінюватися щороку в залежність від мутації збудника захворювання. Нова вакцина впливає на ту частину вірусу, яка залишається незмінною у всіх його штамах і різновидах. За словами вчених з Оксфордського університету, який бере участь у фінансуванні досліджень, нова вакцина дасть більш надійний захист від інфікування.

 

Існуючі вакцини змушують організм виробляти антитіла, які розпізнають і атакують білкові молекули на поверхні вірусу. Але завдяки схильності грипу до швидких мутацій він регулярно змінює свою структуру. Саме тому вакцину доводиться щорічно створювати заново.

 

Новий препарат стимулює вироблення імунною системою антитіл іншого типу - Т-клітин, які атакують внутрішню частину вірусу, що залишається незмінною у всіх штамах грипу.

 

Нинішні клінічні дослідження заплановані на два роки. Якщо і подальші вивчення дії нового препарату продемонструють позитивний ефект, вакцина отримає ліцензію на практичне впровадження в систему охорони здоров'я.

Який штам грипу чекають в цьому сезоні

 

МОЗ України повідомив, що в цьому осінньо-зимовому сезоні буде циркулювати 3 штами грипу. Знайомі Гонконг і Брісбен і новий для України штам Мічиган.

 

Оскільки вірус Мічиган є підвидом "свинячого" грипу, то він має схожі ознаки захворювання. відрізняється важким перебігом з великою ймовірністю виникнення ускладнень, зазначив глава МОЗ Микола Поворозник.

 

У зоні ризику пацієнти з інсулінорезистентністю, пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, з астмою, з цукровим діабетом і ті, які довгий час приймають ацетилсаліцилову кислоту, аспірин, через кардіологічних проблем.

 

Щеплення від грипу краще зробити до листопада.