Ферритин

Ферритин – це білок крові, що містить залізо. Концентрація у сироватці крові людини ферритину зазвичай відображає рівень заліза в організмі та вважається одним з найнадійніших показників рівня заліза пацієнтів . Низькій рівень ферритину вказує на те, що у вашому організмі низькі запаси заліза, що може привести до розвитку анемії. Підвищення концентрації часто говорить про надмірне споживання заліза, також може бути викликана захворюваннями печінки, хронічним запаленням і злоякісними новоутвореннями.

«Ферритин активізує макрофаги – клітини, які нас захищають, охоплюючи бактерії і віруси, – розповів Ієгуда Шенфельд, ізраїльський лікар та дослідник автоімунітету. – Але коли вони активізуються, вони виділяють цитокіни – в невеликій кількості вони нам допомагають чинити опір інфекції, але якщо їх багато, це призводить до колапсу».

У медицині такий колапс отримав назву «цитокіновий шторм» – саме він призводить до смерті половини пацієнтів старшого віку: в разі коронавирусу імунна система помилково атакує клітини легенів і дуже швидко їх повністю руйнує. Тепер же стало зрозуміло, що цей «шторм» піднімається саме через високий вміст ферритину.

«Таким чином, у нас є діагностичний параметр, – сказав Шенфельд. – І отже, ми розуміємо, що, щоб знизити смертність, треба якось боротися з високим рівнем ферритину».

Аналіз крові на вміст ферритину в клініках це досить швидке і доступне дослідження, яке може відразу показати, наскільки великий для пацієнта ризик зіткнутися з серйозними ускладненнями при коронавірусу.

▶️Пропонуємо набір «Ферритин-турбі», який є кількісним турбідиметричним тестом для вимірювання ферритину в сироватці або плазмі людини. Латексні частинки, покриті специфічним анти-людським ферритином, аглютинують при змішуванні зразків, що містять ферритин.