Як часто потрібно замінювати кювети для біохімічних аналізаторів?

Кювети для аналізаторів є ключовим елементом діагностичного процесу, що впливає на точність та швидкість отриманих результатів. Вони повинні відповідати високим стандартам якості, бути хімічно стійкими та адаптованими для автоматизованого використання, щоб забезпечити ефективну роботу лабораторій та точні діагнози для пацієнтів.

В автоматичних біохімічних аналізаторах присутні багатоступеневі автоматизовані системи для промивання кювет. Таке автоматизоване промивання подовжує терміни використання багаторазових кювет, але з часом вони піддаються впливу механічних, біологічних, хімічних забруднень та мають певний ресурс багаторазового використання і в подальшому потребують заміни. Під час використання агресивних реагентів або реагентів з яскравим забарвленням кювети поступово починають псуватися і промивання стає не ефективним. Функції автоматичних приладів дозволяють пропускати зіпсовані кювети та проводити дослідження в якісних кюветах тим самим зменшуючи продуктивність.

Коли кількість зіпсованих кювет досягає 30%, потрібна заміна усіх кювет, так як навантаження на робочі кювети швидко виведе їх з ладу і дослідження пацієнтів стануть неможливими, що стане неприємним сюрпризом, та додасть клопоту лабораторії. Заміна кювет має бути комплектом однієї серії. Причиною заміни комплекту є товщина та склад матеріалу які можуть відрізнятися від серії до серії, створюючи систематичну похибку при встановлені зі старими секціями. Якщо ви заміните, наприклад, одну секцію, то калібрування і дослідження можуть потрапити в кювети різних секцій, відповідно – різних серій, і це вплине на кінцевий результат. Необхідно, не чекати, доки третина кювет вийде з ладу, а завчасно зробити заміну комплекту кювет. Рекомендовано при середньому навантажені виконувати заміну хоча б раз на рік!